Plyn

Česká republika se musí začít razantně chystat na nástup vodíkové ekonomiky, jinak hrozí pokuty

AUTOR: Marek Kuřina

Ze zahraničí
Solární průmysl

Německu pomůžou zaplnit mezeru v solárním průmyslu pracovníci z Indie

Německo se snaží nalákat kvalifikované pracovníky z Indie, kteří by mohli pomoci zaplnit mezeru v solární energetice. Země se totiž potýká s nedostatkem kvalifikovaných pracovníků.
 
FOTO: Pixabay

autor

Jiří Kostka

09. března 2023

Reklama
Reklama

Německé sdružení solárního průmyslu BSW-Solar a indická Rada pro dovednosti v oblasti udržitelných odvětví (SCGJ) podepsaly dle webu CleanEnergyWire dohodu o integraci kvalifikovaných indických pracovníků.

Německo si od toho slibuje ztrojnásobení ročního objemu vyrobené solární energie. Je to nezbytný krok k dosažení výkonu 215 gigawattů, který si Němci vytyčili za cíl, kterého by chtěli dosáhnout do roku 2030.

„Potřebujeme více rukou pro energetickou transformaci a díky vyškoleným zahraničním řemeslníkům, které neseženeme tady v Německu, bychom mohli dosáhnout potřebného rozvoje solární energetiky," uvedl výkonný ředitel pro mezinárodní záležitosti společnosti BSW David Wedepohl.

V rámci programu indického ministerstva pro obnovitelné zdroje už bylo vyškoleno více než 51 tisíc pracovníků a někteří z nich jsou už dokonce připraveni vstoupit na německý trh práce. Podle odhadů je přitom v Německu potřeba více než 200 tisíc pracovníků, kteří jsou pak nejvíce potřební v teplárenství, stavebnictví nebo právě solárním průmyslu.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků je označován za jednu z největších výzev pro naplnění ambiciózních cílů Německa v postupném přechodu na obnovitelné zdroje energie, čehož si je vědoma i německá vláda.

V říjnu 2022 totiž schválila novou pracovní strategii, která má pomoci firmám přilákat a udržet si kvalifikované pracovníky. V prosinci pak oznámila, že změní i imigrační zákon, od čehož si slibuje obsazení desítek tisíc volných pracovních míst.

Zdroj: CleanEnergyWire

Nenechte si ujít
Reklama
Program Nová zelená úsporám Light

Příjem žádostí o dotace pro domácnosti s nižšími příjmy je opět otevřen

Autor: Martin Pokorný

23. ledna 2024

České plynárenství

Energetický zákon otevřel cestu pro vodík v distribuci

Autor: Marek Kuřina

16. ledna 2024

Přeplatky z vyúčtování za energie

Dluh na přeplatcích si mohou dle ERÚ spotřebitelé od svých dodavatelů „odebírat“ ze záloh

Autor: Marek Kuřina

04. ledna 2024

Další články