Plyn

Česká republika se musí začít razantně chystat na nástup vodíkové ekonomiky, jinak hrozí pokuty

AUTOR: Marek Kuřina

Ostatní
Pomoc Ukrajině

Ukrajině pomáhá opravovat energetickou infrastrukturu i český GasNet

Ukrajinští plynaři obdrželi humanitární technologickou pomoc od společnosti GasNet, která je největším distributorem plynu v České republice.
 
FOTO: Pixabay

autor

Martin Pokorný

14. března 2023

Reklama
Reklama

V první zásilce GasNet daroval ze svých zásob sedm vozů a speciální plynárenská zařízení. Další zásilky jsou naplánovány a pomohou zajistit opravu poničených plynovodů pro obyvatele Ukrajiny

„Chceme pomoci lidem na Ukrajině. Jako plynaři jsme se proto rozhodli poskytnout technologickou pomoc ukrajinským kolegům, a tak Ukrajině pomoci s opravou poničené energetické infrastruktury,“ říká Petr Koutný, provozní ředitel společnosti GasNet. 

Nejde přitom o první humanitární pomoc pro Ukrajinu od GasNetu. V minulém roce poskytl GasNet a jeho zaměstnanci pomoc lidem na Ukrajině ve výši přes 2,5 miliónů korun, a to prostřednictvím humanitární organizace Člověk v tísni. Zaměstnanci GasNetu také pomohli zprovoznit ubytovnu pro uprchlíky v Praze. 

„V těchto těžkých časech jsme kolegům z GasNetu velmi vděční za dostatečnou podporu plynárenského sektoru Ukrajiny. Celá pomoc bude použita na obnovu sítě v nejkritičtějších regionech,“ děkuje českým plynařům Oleksii Tiutiunnyk, CEO ukrajinské plynárenské společnosti Regional Gas Company.

Logistiku dodávek pomáhají plynařům zajišťovat organizace Energy Community Secretariat’s Ukraine Support Task Force (ECS-USTF), Středisko pro koordinaci odezvy na mimořádné události (ERCC), polská Vládní agentura strategických rezerv (RARS) s podporou Mechanismu civilní ochrany Unie. 

„Jedná se o první dodávku pomoci mezi českými a ukrajinskými plynaři, u které asistovala ECS-USTF. Jsme vděční za rychlou a efektivní spolupráci s kolegy ze společnosti GasNet a s českými úřady. Díky asistenci ERCC a Mechanismu civilní ochrany Unie se pomoc na Ukrajinu dostala hladce a úspěšně. Děkujeme současným partnerům za podporu iniciativy a rádi uvítáme pomoc nových dárců nejen z oblasti energetiky," vzkazuje Ádám Balogh z organizace Energy Community Secretariat.

Zdroj: GasNet, Regional Gas Company

Nenechte si ujít
Reklama
Program Nová zelená úsporám Light

Příjem žádostí o dotace pro domácnosti s nižšími příjmy je opět otevřen

Autor: Martin Pokorný

23. ledna 2024

České plynárenství

Energetický zákon otevřel cestu pro vodík v distribuci

Autor: Marek Kuřina

16. ledna 2024

Přeplatky z vyúčtování za energie

Dluh na přeplatcích si mohou dle ERÚ spotřebitelé od svých dodavatelů „odebírat“ ze záloh

Autor: Marek Kuřina

04. ledna 2024

Další články