Plyn

Česká republika se musí začít razantně chystat na nástup vodíkové ekonomiky, jinak hrozí pokuty

AUTOR: Marek Kuřina

Energetická krize
Tepelná čerpadla

Jak spojit výhody klimatizace a tepelného čerpadla vzduch-voda

V současné době růstu cen energií řeší řada domácností co nejvýhodnější způsob vytápění. Zajímavým řešením je například systém vytápění a chlazení Aquarea EcoFleX, který kombinuje ty nejlepší vlastnosti klimatizace a tepelného čerpadla vzduch-voda.
 
FOTO: Panasonic

autor

Martin Pokorný

29. srpna 2022

Reklama
Reklama

Novinka nabízí dle webu Panasonic vysokou energetickou účinnost při topení i chlazení, tichý provoz, teplou užitkovou vodu pomocí rekuperace tepla, navíc čistí vzduch v domácnosti prostřednictvím nanotechnologií.

Model Aquarea EcoFleX poskytuje řešení 2 v 1 propojením ventilační jednotky s technologií Panasonic nanoeX a teplovodního systému čerpadla vzduch-voda Aquarea.

Tento hybridní systém nabízí energeticky účinné vytápění i chlazení, tichý provoz do 22 dB(A), čistší vzduch a nízkou produkci emisí oxidu uhličitého. Je vhodný pro majitele rodinných domů, kteří chtějí tepelný komfort po celý rok a energeticky úsporný provoz.

Tepelné čerpadlo nabízí funkci dvojitého vytápění a také rekuperaci tepla v průběhu chlazení kanálovou jednotkou. Odpadní teplo z venkovní jednotky, které při chlazení vzniká, je následně využíváno pro přípravu teplé vody. Navíc při ohřevu TUV (teplá užitková voda) běží kanálová jednotka v režimu topení nepřetržitě, a tak nehrozí, že by se snížil tepelný komfort v domácnosti.

V závislosti na instalaci dodává Panasonic Aquarea EcoFleX chladný nebo teplý vzduch přes kanálovou jednotku a zajišťuje pro domácnost ohřev TUV i dostatek teplé vody v radiátorech nebo podlahovém topení.

„Technologie nanoe X generuje hydroxylové radikály OH. Ty se přirozeně vyskytují v přírodě a dokážou zabránit množení virů, bakterií či plísní tím, že se váží na nežádoucí škodlivé částice obsažené ve vzduchu, které inhibují a rozkládají jejich buněčnou strukturu. Tyto volné radikály OH odeberou vodík z nežádoucí částice, následkem čehož se rozkládá buněčná struktura této částice a vzniká zcela neškodná molekula vody obsažená ve vzdušné vlhkosti. Technologie nanoe X vygeneruje miliardy těchto radikálů za sekundu. Navíc nanoe X velmi účinně redukuje zápach a poradí si dokonce i s tabákovým kouřem, který během dvou hodin odstraní z 90 %,“ říká Radek Vanduch z Panasonic Heating & Cooling Solutions.

Výkonný vakuový izolační panel, který využívá technologii Panasonic U-Vacua, má v tenkém provedení velmi nízkou tepelnou vodivost. U-Vacua šetří místo a zároveň zvyšuje energetickou účinnost jakéhokoli řešení, které vyžaduje nízké energetické ztráty při přenosu tepla.

Vnitřní jednotka má tělo 600 mm x 598 mm a vejde se tak prakticky do každé kuchyně, prádelny nebo jakékoli jiné časti domova. Má také vestavěnou 185l nerezovou nádrž na vodu.

Zdroj: Panasonic

Nenechte si ujít
Reklama
Program Nová zelená úsporám Light

Příjem žádostí o dotace pro domácnosti s nižšími příjmy je opět otevřen

Autor: Martin Pokorný

23. ledna 2024

České plynárenství

Energetický zákon otevřel cestu pro vodík v distribuci

Autor: Marek Kuřina

16. ledna 2024

Přeplatky z vyúčtování za energie

Dluh na přeplatcích si mohou dle ERÚ spotřebitelé od svých dodavatelů „odebírat“ ze záloh

Autor: Marek Kuřina

04. ledna 2024

Další články