Elektřina

Již tuto sobotu můžete vyrazit na speciální exkurzi vodní elektrárny Dalešice

AUTOR: Martin Pokorný

Ostatní

Ukrajině pomáhá opravovat energetickou infrastrukturu i český GasNet

AUTOR: Martin Pokorný

Elektromobilita

V Česku se rozjíždí národní šampionát elektromobilů. Má sedm závodů po celém Česku

AUTOR: Tereza Komárková

Elektromobilita
Elektromobilita v Evropě

Každý čtvrtý prodaný malý elektromobil v Evropě nosí logo Peugeotu

Segment B, tedy malé vozy, to je jednoznačně kategorie, kde 100% elektrický pohon dává největší smysl. Ideálem z hlediska elektromobility je totiž lehký vůz kompaktních rozměrů určený do městského provozu neboli malý automobil poháněný elektromotorem neobtěžující obyvatele měst hlukem ani zplodinami. V tomto segmentu jednoznačně dominuje značka Peugeot. Má totiž ve svém portfoliu hned dva elektrické bestsellery z kategorii malých vozů, a to modely Peugeot e-208 a e-2008.
 
FOTO: Peugeot

autor

Tereza Komárková

26. ledna 2023

Reklama
Reklama

Díky těmto povedeným a vysoce žádaným vozům obsadila značka Peugeot v roce 2022 v Evropě první místo v segmentu elektromobilů B.

Evropská jednička

Peugeot 208 byl v roce 2022 v segmentu B nejprodávanějším vozem na evropském trhu osobních automobilů a současně i jeho 100% elektrická verze e-208 byla v Evropě v tomtéž segmentu rovněž nejúspěšnější. Připomeňme, že Peugeot 208 se vyrábí na Slovensku v Trnavě. Je dlouhodobě celosvětově nejprodávanějším modelem značky a nositelem titulu evropské Auto roku 2020. Za svůj úspěch vděčí sexy mladistvému designu, kabině Peugeot i-Cockpit® s kompaktním volantem přinášejícím lepší zážitek z řízení a jedinečné jízdní vlastnosti. Dalšími silnými stránkami je široký arsenál asistenčních systémů a v neposlední řadě i elektrická verze. Té se od uvedení modelu na trh v roce 2019 se prodalo skoro 150 tisíc kusů, a to zejména v Evropě. 

Český rebel

Ovšem ne ve všech zemích Peugeot 208 kraluje. V Česku ho už několik let poráží malé městské SUV Peugeot 2008, a to jak z hlediska verzí s klasickým spalovacím motorem, tak jako čistý elektromobil. I tento model získal řadu mezinárodních ocenění, například Auto Europa 2021 či Red Dot Award 2020 za design. Elektrická verze je ceněna pro svůj dojezd, a to 345 kilometrů na jedno nabití. V Česku je nejprodávanějším elektromobilem značky Peugeot.

Soumrak emisí

Modely Peugeot e-208 a e-2008 s moderními a účinnými elektromotory nabízejí potěšení z jízdy umocněné celou řadou asistenčních systémů řízení. Kromě toho se neustále vyvíjejí, aby byly na rostoucím trhu stále vysoce konkurenceschopné. Dostaly například nové tepelné čerpadlo pro vytápění kabiny a udržování teploty v interiéru, aniž by utrpěl dojezd vozu. Vylepšily se i pneumatiky, které výrazně minimalizují ztráty energie třením a upravil se i převodový poměr pro optimalizaci jízdy po silnici a dálnici. A chystá se také nový elektromotor s výkonem navýšeným o 15 % a nová baterie, která má zajistit dojezd až 400 kilometrů. 

Všechny tyto inovace přilákaly v roce 2022 v Evropě více než 76 000 zákazníků. Značka Peugeot však v oblasti elektromobility hodlá jít mnohem dál. Už letošní rok pro ni bude přelomový, protože už od první poloviny roku bude mít všechny modely k dispozici s jedním nebo více elektromotory (100% elektrické, plug-in hybridy nebo hybridy). V následujících letech zněkolikanásobí prodeje čistých elektromobilů, jak potvrzuje i ředitelka značky Peugeot Linda Jackson: „Peugeot se zavázal k elektrifikaci své modelové řady. Od roku 2023 bude 100 % vozidel v nabídce elektrifikováno a v následujících dvou letech bude uvedeno na trh pět nových 100% elektrických modelů. Naše ambice je zřejmá: do roku 2030 se Peugeot stane největší elektrickou značkou v Evropě.“

Zdroj: Peugeot

Nenechte si ujít
Reklama
Ceny energií v ČR

ČEZ vydělal v roce 2022 rekordních 80 miliard korun

Autor: Martin Pokorný

21. března 2023

Využití biometanu

Podíl biometanu v distribuci v České republice roste

Autor: Martin Pokorný

20. března 2023

Šampionát elektromobilů

V Česku se rozjíždí národní šampionát elektromobilů. Má sedm závodů po celém Česku

Autor: Tereza Komárková

19. března 2023

Ceny energií v Evropě

Evropané se dočkají předvídatelnějších a nižších cen elektřiny

Autor: Marek Kuřina

18. března 2023

Pomoc Ukrajině

Ukrajině pomáhá opravovat energetickou infrastrukturu i český GasNet

Autor: Martin Pokorný

14. března 2023

Vodní elektrárny v ČR

Již tuto sobotu můžete vyrazit na speciální exkurzi vodní elektrárny Dalešice

Autor: Martin Pokorný

13. března 2023

Další články